5°C 
 • پنج شنبه،04 بهمن 1397
 • ورود
     
   • تقاطع غیر همسطح شهید گمنام

    تقاطع غیر همسطح شهید گمنام

    شهروندانی که سفرهای روزانه‏ شان به میدان شهید گمنام (چهارراه مقدم طبرسی) پیوند خورده‏ بود، بیشتر از هر شهروند مشهدی دیگری، از ترافیک این بخش از شهر خبر داشتند. اتفاقی که باعث شد شهرداری مشهد، پروژه‏ای فرا منطقه‏ ای را در این محدوده کلید بزند. احداث تقاطع غیر همسطح شهید گمنام، از آن دست پروژه ‏هایی است که به‏ دلیل موقعیت ویژه قرار‏گیری و نزدیکی به حرم مطهر و راه آهن و حجم بالای تردد، می ‏تواند در کاهش ترافیک تاثیری مثبت داشته باشد. پروژه‏ای که به همت خادمان شهر بهشت، 3 ماه زودتر از موعد مقرر، به بهره‏ برداری رسید تا برای ورود زائران نوروزی قابل استفاده باشد.

    به ‏دلیل نزدیک بودن تقاطع غیرهمسطح شهید گمنام با حرم مطهر حضرت رضا (علیه السلام)، در طراحی دیواره و سقف پل، از قطعاتی منقش به خطوط مورب استفاده شده است. این قطعات زیبا در کنار هم، شبیه بارگاه حضرت رضا (علیه السلام) می‌شود. در نورپردازی از نور طلایی استفاده شده و با ایجاد زیبایی بصری، فضای گنبد حضرت را تداعی می‌کند.

    این تقاطع دارای پنج راست گرد بسیار مهم شامل: راست گرد بلوار وحدت به بلوار طبرسی شمالی، راست گرد از سمت حرم مطهر به بلوار وحدت، راست گرد بلوار طبرسی به بلوار شهید کامیاب، راست گرد بلوار شهید کامیاب به خیابان آیت الله کاشانی و راست گرد خیابان آیت الله کاشانی به سمت حرم مطهر است، که کارکرد پل را تکمیل می‌کنند.

    این پروژه به طول 450 متر بوده که دارای 300 شمع است. این پروژه در قالب زیرگذر از بولوار وحدت به بولوار شهید کامیاب و به شکل همسطح از بلوار طبرسی به سمت حرم مطهر رضوی طراحی شده است. 

     

    مشخصات
    تاریخ شروع :۱۳۹۱/۱۰/۱۶تاریخ خاتمه :۱۳۹۳/۱۲/۲۵مبلغ اعتبار :850,000,000,000 ریال
    محل اجرا
    چهارراه مقدم طبرسی