5°C 
 • پنج شنبه،04 بهمن 1397
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : https://news.mashhad.ir
    تعداد بازدید: 209
    کد: 140157
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
    در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر از کارخانه آسفالت شهید مجیدی مطرح شد؛

    توان تولید سالانه 500 هزار تن آسفالت در کارخانه شهید مجیدی شهرداری مشهد/ آسفالت بیش از 2 میلیون مترمربع از معابر شهر مشهد طی 7 ماه نخست سال جاری

    از ابتدای سال جاری تاکنون برای روکش معابر خاکی نیز با استفاده از 44 هزار و 300 تن آسفالت، 313 هزار مترمربع از این معابر روکش شده است.
    توان تولید سالانه 500 هزار تن آسفالت در کارخانه شهید مجیدی شهرداری مشهد/ آسفالت بیش از 2 میلیون مترمربع از معابر شهر مشهد طی 7 ماه نخست سال جاری

     مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد مقدس گفت: کارخانه آسفالت شهید مجیدی توان تولید سالانه 450 تا 500 هزار تن آسفالت را دارد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، حمیدرضا باقری در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون عمران و طرح‌ریزی شهری شورای اسلامی شهر از کارخانه آسفالت شهید مجیدی که با حضور معاون فنی و عمران شهرداری صورت گرفت، اظهار کرد: این کارخانه در سال 72 تاسیس شد که در حال حاضر دارای 2 کارخانه 162 تنی آسفالت، 3 کارخانه سنگ شکن و همچنین مخزن 6 هزار و 500 تنی قیر است.
    وی افزود: ظرفیت تولید آسفالت سالانه این کارخانه سالانه حدود 450 تا 500 هزار تن است که در شرایط پیک از ظرفیت بخش خصوصی نیز بهره می‌گیریم.
    باقری خاطرنشان کرد: بخش کنترل کیفیت این کارخانه دارای بهترین تجهیزات آزمایشگاهی بوده و همچنین 450 میلیون تومان دیگر نیز برای خرید 4 سری دستگاه جدید برای این آزمایشگاه اختصاص داده شده است.
    مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد با اشاره به اینکه بحث نقدینگی یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی این کارخانه است، ادامه داد: یکی از اولویت‌های اصلی و خواسته‌های اول مردم از مدیریت شهری، موضوع آسفالت معابر است که شهرداری نیز بعد از پروژه قطار شهری، موضوع آسفالت را به عنوان اولویت‌های اولش قرار داد.
    وی بیان کرد: ظرفیت مخزن قیر این کارخانه، 6 هزار و 500 تن است که در حال حاضر متاسفانه تنها 600 تن یعنی کمتر از 10 درصد توان ذخیره‌سازی، قیر داریم که این مشکل باید با تامین نقدینگی حل شود.
    باقری با اشاره به صدور حواله برای خرید 2 هزار تن قیر دیگر، افزود: با 600 تن قیر موجود می‌توان 12 هزار تن آسفالت تولید کرده و با هر تن آسفالت، 8 متر مربع از معابر شهر را با ضخامت 5 سانتی متر آسفالت کرد.
    آسفالت بیش از 2 میلیون مترمربع از معابر شهر مشهد طی 7 ماه نخست سال جاری
    مدیر هماهنگی و برنامه ریزی امور عمرانی شهرداری مشهد همچنین در حاشیه این بازدید گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه، 2 میلیون و 111 هزار مترمربع از معابر شهر آسفالت شده همچنین 300 هزار تن آسفالت در این کارخانه تولید شده است.
    بهنام خیاط ادامه داد: با این میزان آسفالت تولید شده در مجموع 2 میلیون و 111 هزار مترمربع از معابر شهر با اعتباری بالغ بر 36 میلیارد تومان آسفالت شده است.
    وی تصریح کرد: از این میزان با اختصاص 180 هزار تن آسفالت، یک میلیون و 280 هزار مترمربع از معابر شهر مورد بازسازی و روکش آسفالت قرار گرفته است.
    مدیر هماهنگی و برنامه‌ریزی امور عمرانی شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین 60 هزار تن از این میزان آسفالت تولید شده نیز برای لکه‌گیری 424 هزار مترمربع از معابر سطح شهر مورد استفاده قرار گرفته است.
    وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون برای روکش معابر خاکی نیز با استفاده از 44 هزار و 300 تن آسفالت، 313 هزار مترمربع از این معابر روکش شده است.
    خیاط افزود: پیش‌بینی شده بود که در سال جاری با تولید 420 تا 450 هزار تن آسفالت تا پایان آبان ماه جاری، 3 میلیون مترمربع از معابر شهر آسفالت شود که با وجود برخی مشکلات از جمله کمبود قیر این مهم تا پایان سال محقق خواهد شد.
    احمد پورمفردی

    تعداد بازدید: 209
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر